خانه / گزارش جلسات سال95 / گزارش جلسه وفات حضرت خدیجه علیهاالسلام
00232

گزارش جلسه وفات حضرت خدیجه علیهاالسلام

به نام خدا

در شب وفات ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها، حجت الاسلام تباشیر با حضور در جمع عزاداران این بانوی بزرگوار در هیئت مکتب الحسن اصفهان پیرامون عظمت های شخصیتی همسر باوفای پیامبر اکرم «ص» به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان با بیان این نکته که حضرت خدیجه علیهاالسلام اشراف زاده ای کریمه و متدین بود به بیان ابعاد تدین این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام پرداختند و فرمودند ایشان همواره به دنبال شخصیتی بودند که در کتاب انجیل به آمدنش بشارت داده شده بود.

photo_2016-06-18_17-00-02

یکی از نکته های مهمی که توسط  حجت الاسلام تباشیر بیان گردید این بود که حضرت خدیجه علیهاالسلام در زمان غربت اسلام همسر پیامبر گردیدند نه در زمان شوکت اسلام؛ زمانی که همواره پیامبر«ص» مورد اذیت و آزار و توهین مردم قرار میگرفت و البته در این راه هم تهمت های زیادی شنیدند و همه زنان مکه او را طرد کردند تا جایی که در هنگام وضع حمل ایشان کسی در کنار ایشان نبود. و البته خداوند هم  نتیجه زحمات حضرت این بانوی بزرگوار را، مادری حضرت زهرا علیهاالسلام قرار داد.

ایشان در ادامه بیانات خود به ویران کردن گنبد و بارگاه حضرت خدیجه علیهاالسلام توسط وهابیت کوردل اشاره نمودند و فرمودند:« وهابیت یک مرد و یک زن عرشی را به فرش کشاندند و یک زن و مرد فرشی را به عرش بردند حضرت ابوطالب علیه السلام و حضرت خدیجه علیهاالسلام را  از عرش به فرش کشاندند و  عایشه و ابوسفیان را  از فرش به عرش بردند.

و البته در این راه فقط به ویرانی گنبد و بارگاه اکتفا نکردند ، این قدر با چاپ کتاب و ماهواره و فضای مجازی و سایت و سخنرانی نماز جمعه  کار کردند تا حضرت خدیجه علیهاالسلام که سال ها با رسول اکرم«ص» بوده است را همه فراموش کردند و لقب ام المؤمنینی او را برای دیگری مصادره کردند.»

جهت دانلود فیش منبر این سخنرانی به اینجا مراجعه کنید.

 

حتما ببینید

img_4545-330x220

گزارش شب هشتم محرم در جمع عزاداران هیات فاطمیون دولت آباد

حجت الاسلام تباشیر: یکی از درس ها و پیامدهای نهضت حسینی جوناپذیری است حجت الاسلام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*