خانه / دانلود / فیش منبر ویژه مجالس ترحیم
biacafe.ir-401

فیش منبر ویژه مجالس ترحیم

به نام خداوند یکتا

به درخواست کاربران عزیز مبنی بر قرار دادن فیش منبر ویژه «مجالس ترحیم» ، ضمن ذکر نکاتی که در رابطه با چنین مجالسی حتماً باید رعایت گردد ، در انتهای متن فیش ویژه مجالس ترحیم جهت دانلود قرار گرفته است.

ا. رعایت زمان بندی مناسب در چنین مجالسی نسبت به سایر مجالس، اهمیت دوچندان دارد زیرا عموم مستمعین برای شرکت طولانی مدت به این جلسه نیامده اند، لذا طولانی کردن بحث در موارد زیادی به دلیل عدم همراهی مستمعین سبب ازاله شوکت سخنران خواهد شد.

  1. نوع سخنرانی در مجالس ترحیم علماء، مادحین، اساتید با مجالس ترحیم اشخاص عادی تفاوت دارد؛ در مجالس علماء و امثالهم پس از بیان استثناء ناپذیر بودن مرگ و وجود مرگ برای تمام انبیاء و اولیاء باید ضمن سخن از اینکه بهترین یادگاری هر انسانی کار خیر است به بیان عظمت های شخصیت آن مرحوم و اعمال خیر و صالح او پرداخت و با بحث اثرات خیرات و اعمال صالح پس از مرگ سخن را به پایان رساند.
  2. در مجالس ترحیم شهداء ، سعی شود از عظمت مقام شهید نزد خدای متعال، زنده بودن شهداء، حقوقی که شهداء به گردن همه دارند، توجه به نوع عملکرد و زندگی شهداء و نکته های ویژه وصیت نامه آن شهید(چنانچه وصیت نامه شهید در دسترس باشد) سخن بگویید.
  3. اگر چه امروزه مردم در مجالس ترحیم بیشتر با تجمل گرایی، روحیه جلسه را از حالت خود خارج کرده اند اما این نکته فراموش نشود که هدف از چنین مجالسی تنبه و بیداری زنده ها نسبت به مرگ و دنیای پس از آن و حساب و کتاب های دقیق پس از مرگ می باشد.
  4. سعی شود در انتهای سخنرانی یک روضه کوتاه خوانده شود که چنانچه با سن و سال و حال و احوال مرحوم، هماهنگ باشد قطعاً بهتر است.

دانلود فیش منبر ویژه مجالس ترحیم

حتما ببینید

مسجد

مجموعه بروشور احادیث مسجد

نمونه بروشور ها: از لینک زیر دانلود نمایید:⇓ دانلود با لینک مستقیم حجم فایل:۱۴MBپسورد : …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*