خانه / وعظ و خطابه / روضه هاي آماده / دانلود روضه هاي آماده
shohoda_08

دانلود روضه هاي آماده

بسم رب الحسين
همانطور كه مي دانيد از ديرباز علما و مراجع عظام شيعه براي روضه خواني اهميت بسزايي قائل بوده اند و اصلا منبر بدون روضه خواندن را ناقص مي دانسته اند.
از پسر آیت الله مرعشی رضوان الله عليه منقول است كه یک زمانی آقای فلسفی در مجلسی سخنرانی داشت و روضه نخوانده بود،صحبت‌هایش تمام شده بود و گفته بود السلام علیکم و رحمة الله که ابوی ما شنیده بود و بعد تلفن زدند به آقای فلسفی تا گوشی را برداشت، ابوی به او فرموده بود آقای فلسفی فرزند آشیخ محمد رضا تنکبانی شما چرا؟!
پرسید آقا چه شده و بعد آقا فرمودند که پسر آشیخ محمدرضا تنکبانی که محب اهل بیت‌(ع) است و وقتی اسم ائمه(ع) برده می‌شد اشک روی محاسنش می‌آمد، شما چرا روضه نخواندی در سخنرانی‌ات؟ و گفت آقا این‌ها گریه نمی‌کنند و تنها نگاه می‌کنند، گفتم شاید توهین شود، گفت نکن! شما وظیفه‌ات را انجام بده، این‌ها از خدایشان است که روضه را از ما بگیرند، این روضه‌ها است که وضع شیعه را به این‌جا رسانده است.
روضه یعنی ذکر مظلومیت ائمه اطهار‌(ع) که چه به سر این‌ها آوردند و چه کردند و خیلی ناراحت می‌شد، اگر روضه نمی‌خواندند.آن داستان مشهور هم ‌که وصیت کرده بودند وقتی من فوت کردم جسد من را در حسینیه قرار دهید، یک سر عمامه‌ام را به تابوت و یک سر آن را به منبرسیدالشهدا و در این هنگام یکی از مداحان روضه وداع حضرت سیدالشهدا‌(ع) را در روز عاشورا بخواند و همین عمل را در حرم هم تکرار کنند و عمامه‌ام را به ضریح ببندند، در همین راستا بود.
لذا از باب اهميت اين قضيه در كنار منبرهاي آماده كه براي دانلود قرار گرفته است ،اين روضه هاي آماده نيز جهت دانلود در اختيار وعاظ و مادحين گرامي قرار
مي گيرد.
التماس دعا

  دانلود روضه اسارت حضرت زينب عليهاالسلام دانلود روضه بازگشت اهل بيت عليهم السلام به مدينهدانلود روضه بازگشت به كربلادانلود روضه بازگشت ذوالجناحدانلود روضه توبه حضرت حردانلود روضه حضرت عباس عليه السلام دانلود روضه حضرت علي اصغر عليه السلامدانلود روضه حضرت علي اكبر عليه السلامدانلود روضه حضرت قاسم عليه السلامدانلود روضه خرابه شامدانلود روضه دربار يزيد لعنه الله عليهدانلود روضه دير راهبدانلود روضه شب عاشورادانلود روضه شهادت حضرت مسلم عليه السلامدانلود روضه مجلس ابن زياد لعنه الله عليهدانلود روضه ميدان رفتن امام حسين عليه السلامدانلود روضه ورود به كربلادانلود روضه ورود كاروان اسرا به شام دانلود روضه وقايع شب عاشوراروضه حضرت زينب عليهاالسلامروضه شب قدرمتن كامل مراسم احياءروضه امام كاظم عليه السلام

3 نظر

  1. باعرض سلام و احترام از وبسایت شما استفاده فراوانی کردم امیدوارم خداوند به شما اجر وافی عنایت فرماید.

  2. با سلام و عرض تشکر اگر لطف می فرمودید و آدرس روضه ها را ذکر میکردید خیلی عالی بود

  3. اگر متن روضه ها به صورت تکست و فایل ورد می بود بهتر بود چون می تونستم تو نرم افزار فیش خودم وارد کنم.
    باز هم ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*