خانه / مشاوره / بعد از ادواج / اگر با همسری شکاک زیر یک سقف زندگی می کنید
259803_5921.jpg

اگر با همسری شکاک زیر یک سقف زندگی می کنید

اگر با همسری شکاک زیر یک سقف زندگی می کنید باید بیشتر مراقب ارتباطتان باشید و آداب زندگی با این آدم ها را همیشه بدانید و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنید.

 • دروغ های کوچک هم نگویید
  چه همسرتان شکاک باشد و چه نباشد نخستین قدمی که برای زندگی مشترکتان باید بردارید صادق بودن است پای دروغ که به میان می آید همه چیز به هم می ریزد.
  دروغ های کوچک در مورد موضوعات به ظاهر بی اهمیت بیشتر از آنچه فکر می کنید روی رابطه شما و قضاوتی که همسرتان در مورد شما دارد تاثیر می گذارد.
  پنهان کاری های کوچک می تواند آرام آرام همسرتان را نسبت به شما بی اعتماد کند او حق دارد با دیدن این دروغ های نسبتاً بی اهمیت نسبت به اصلی ترین موضوعات زندگی مشترکتان هم شک کند

 • بگویید قبل از آن که بپرسد
  سکوت موفق ترین ازدواج ها را هم ویران می کند.
  اگر می خواهید زندگی مشترکتان عاقبت خوبی داشته باشد نگذارید سکوت جایش را در خانه شما باز کند.
  برای این که هر روز حرفی برای گفتن داشته باشید نیاز به اتفاق خاصی ندارید ، حرف زدن در مورد موضوعات روزمره، عقاید و برنامه ها می تواند گفتگوی دو نفره تان را گرم کند.
  با هم تلویزیون ببینید، با هم پیاده روی کنید و با هم غذا بخورید تا همیشه حرفی برای گفتن میانتان باقی بماند.
  وقتی همسرتان ببیند بدون نیاز به کنجکاوی از هر روز شما خبر دارد دیگر نیازی نمی بیند که مخفیانه سر از همه کارهای شما در بیاورد.

 

 • انبار باروت را منفجر نکنید
  اوضاع شما با دیگران فرق می کند همسر شما یک انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها یک جرقه احتیاج دارد پس نباید فرصت را برای منفجر شدنش فراهم کنید.
  یادتان نرود هر اشتباه کوچکی می تواند یک ناامنی بزرگ را برای او ایجاد کند و همسرتان را به این فکر بیاندازید که اگر بیشتر مراقبش بودم این طوری نمی شد.
  شاید شما فکر کنید کاری نکرده اید اما قبل از آن که در مورد کارهایتان قضاوت کنید باید موضوع را از دریچه نگاه او ببینید.
  وی ادامه داد: باید بدانید چه موضوعاتی حساسیت او را تشدید می کند و از آنها بپرهیزید و اگر فکر می کنید حساسیت او بی مورد است باید قبل از آن که کاری کنید یک قدم به عقب برگردید و به او کمک کنید تا حساسیت های بی موردش را کنار بگذارد.

 • زندگی تان را فلج نکنید
  شما نمی توانید به دلیل حساسیت های او از همه زندگی تان بگذرید برای حفظ زندگی مشترکتان بیش از آن که به سوختن و ساختن احتیاج داشته باشید نیازمند اصول هستید اصولی که مثل یک خط قرمز در زندگی تان پر رنگ هستند و هر دوی شما باید از آن پیروی کنید.
  همسرتان چه بخواهد چه نخواهد باید بداند چه محورهایی جای او نیست و در چه مواردی نباید دخالت کرد یا حساسیت خرج دهد.
  او حق ندارد مدام سر زده به محل کارتان بیاید و به دلیل حساسیت بی موردش زندگی اجتماعی شما را فلج کند.
  پس در قدم اول به زبان بی زبانی این موضوعات را به او بفهمانید و اگر متوجه نشد باز هم در مورد شان صحبت کنید و اگر باز هم موفق نشدید وقت آن است که جدی تر فکری به حل مشکلتان بکنید

 • عشق تان را نشان دهید
  همسر شما به دیدن احساستان احتیاج دارد او باید بداند برای شما با همه فرق می کند و حسی که به او دارید از جنس دیگری است.
  او باید مطمئن شود که تمام قلبتان را از آن خود کرده و این که شما تنها متعلق به او نیستید پس از ابراز احساسات و گفتن عشقتان نترسید و فکر نکنید بعد از گذشت چند سال چنین ابراز احساساتی ممکن نیست.
  حتی اگر 30 سال هم از ازدواجتان گذشته نباید بگذارید که شرم و یا ترس از بیان احساسات بین شما فاصله ای بیاندازد.

 • همه گذشته تان را رو نکنید
  داشتن نامزدی شکست خورده یا یک ازدواج ناموفق در کارنامه، ممکن است حسادت همسرتان را آرام آرام تشدید کند.
  شاید او در آغاز ازدواجتان هم این موضوعات را می دانسته و آنها را پذیرفته بود اما با بیشتر شدن عشقش و بیشتر شدن ترسش برای از دست دادن شما ممکن است این موضوع به شکلی آزار دهنده ذهنش را مشغول کند و روی ارتباط شما تاثیر بگذارد.
  شما نمی توانید گذشته تان را تغییر دهید بلکه تنها کاری که می توانید انجام دهید پرهیز کردن از گفتن خاطراتی است که می تواند حسادت همسرتان را تشدید کند.
  در مورد همسر سابق یا نامزد قبلی تان صحبت نکنید و به هیچ بهانه خاطره ای که مربوط به آن روزهاست را برایش تعریف نکنید و بگذارید فکر کند که شما همه آن روز ها را فراموش کرده اید تا او هم این موضوع را به کلی فراموش کند.

 • حریم خصوصی خودتان را داشته باشید
  شاید فکر کنید اگر او تمام زیر و بم زندگی تان را بداند دیگر دلیلی برای شک کردن باقی نمی ماند اما اشتباه می کنید.
  از همان روز اول زندگی مشترکتان یک موضوع را روشن کنید و نگذارید به عرصه خصوصی تان وارد شود و محیط هایی که مخصوص شماست را زیر و رو کند.
  هرگز رمز عبور ایمیل و دیگر حساب های کاربری تان را به او ندهید و هرگز نگذارید در مورد موضوعاتی که مربوط به گذشته شماست بیش از حد سوال کند.
  حق شماست که راز های خودتان را داشته باشید و در مکان های خصوصی تان احساس امنیت کنید پس او را به حوزه هایی که فقط و فقط متعلق به خودتان است وارد نکنید.

 • از مردهای دیگر تعریف نکنید
  هر شوهری هر قدر هم قدرتمند و توانا باشد باز هم در مقابل زنی که دوستش دارد خود را پر از عیب و ناتوان می بیند و همسر شما نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  وقتی شما از مردی دیگر در مقابل او تعریف می کنید او حسن های آن مرد را نمی شنود بلکه می شوند ” تو به اندازه او خوب نیستی ” و یا تو به اندازه او توانمند نیستی.

از یک متخصص کمک بگیرید:حسادت های کوچک ممکن است به دلیل اشتباهات کوچک ایجاد شده باشد اما شک کردن های مداوم و بدون دلیل احتیاج است از یک متخصص کمک بگیرید

حتما ببینید

20101226154802747_green-apple1

بر اثر دخالت‏هاي خانواده خانمم، زندگي ام بامشكل روبرو شده است. چگونه بايد با اين مشكل برخورد كرد؟

ازدواج و انتخاب همسر و پيوند زناشويي يكي از سنت‏هاي پرثمر الهي است. خداوند انسان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*